Znowu przeprowadzka

Już niebawem trzecia przeprowadzka której trzeba się poddać. Tym razem można rzec na swoje. Czas biegnie nieubłaganie, tym bardziej należy się wziąć energicznie do roboty. Wiele ubrań jest już popakowanych, ale jeszcze wcale nie mało musimy spakować. Rzecz jasna z tym sobie szybko poradzimy, a ja bardziej już jestem myślami w jaki sposób urządzimy to nowe mieszkanie. Urządzamy 3 pokoje i kuchnię, także do dzieła.

Dziecięcy pokój. Tak jak się spodziewaliśmy jest niewielki, ale będzie jedynie dla jednego dziecka. Przez kilkanaście lat ja miałem pokój z siostrą i lepiej niż ktokolwiek inny wiem jak bardzo potrzebny jest swój pokój. Na teraz nie będziemy go jakoś specjalnie urządzać. Wykorzystamy meble te co posiadamy ze starego domu, a niedługo jak pójdzie do szkoły kupimy właściwy zestaw. Można kupić bombowe meble systemowe, a do tego nie potrzebują wiele przestrzeni, i są bardzo funkcjonalne. Należy pamiętać, że biurko już wtedy będzie nieuniknione. Dopiero była taka malutka, a tu nagle czas iść do szkoły.

Kuchnia, niewątpliwie trzeba uznać, że jest wyposażona i nie wymaga większych reformacji. Odmalujemy tylko ściany. Poprzednio mieszkało tutaj jedynie dwoje ludzi i w tej wcale nie małej kuchni są stoły i krzesła. Na domiar tego tylko dwa, i zapewne wszyscy się nie zmieścimy. Będziemy musieli zastanowić się nad alternatywą zamiany, na trochę większy, żeby się nie nosić z jedzeniem do dużego pokoju. Ciekawe, czy kupimy coś gotowego, czy będziemy musieli taki stół robić na zamówienie.

Sypialnia. Jest trochę mniejsza niż ta do której przywykliśmy, toteż na początku stwierdziliśmy, iż nie zabieramy szafy którą mamy. Tam zresztą zostawiają szafę w zabudowie, także nie potrzebujemy naszej. Non stop bijemy się z myślami co zrobić z łóżkiem. To które mamy jest wielkie, a w zakupionym mieszkaniu pokój sypialny jest sporo mniejszych gabarytów od tej do której przywykliśmy. Łoże jakoś upchniemy, lecz to zagraci pokój. Jednak średnio chce mi się wymienić obecne łoże na węższą wersalkę i każdego dnia się schylać przy słaniu łóżka. Obok łóżka musimy zabrać jeszcze komodę i toaletkę. Wydaje mi się jednak, iż oba meble się nie zmieszczą i musimy z czegoś zrezygnować.

Duży pokój. Zgodnie z moją wizją konieczne jest tam trochę wolnej przestrzeni.Nieduża sofa, szafka pod rtv, telewizor, a z drugiej strony stół i krzesła. Jest to do zrealizowania, albowiem pokój jest dość ustawny. Już wiemy, że obecni lokatorzy nie zabierają żyrandoli, a także zostaną 2 komody. Raptem co mieliśmy dylemat odnośnie wykorzystania naszej komody ze starego domu, a tu inny mebel do wykorzystania. Jeśli stwierdzimy, iż kompletnie nie pasuje do oczekiwanego wystroju, wyniosę ją do śmietnika.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s